Скъпи колеги и съмишленици,

Със съжаление Ви споделяме, че след кратко заболяване ни напусна Мария Шишкова – председател на Борда на съветниците на „Образование без раници“.

Мария беше възхитителен, топъл, сърцат и отдаден човек, колега, ментор, приятел, съмишленик. Нейният пример, нейната подкрепа и менторство бяха невероятно ценни за всички нас в „Образование без раници“ – Борд, Управителен съвет, оперативен екип. Мария всячески ни подкрепяше, винаги беше насреща, вярваше, че можем да променим образованието в България към много по-добро и дори обвърза празнуването на 30-годишнината на своята компания, AIMS Human Capital Bulgaria, с набиране на подкрепа за работата на „Образование без раници“.

Както и нейният екип отбелязва: Мисията на Мария беше да гради добро – да допринася за развитието на хората и организациите, и да направи България по-добро място за работа и живот.

Мария, много, много ще ни липсваш! Твоят пример ще бъде винаги с нас.

Изказваме най-искрени съболезнования на семейството, близките и екипа на Мария.

Церемонията в памет на Мария ще се състои на:

15.10.2025 г. (сряда)

в 13:30 ч.

Ритуалната зала на Централните софийски гробища (гр. София 1202, кв. Орландовци, ул. Заводска №14)