„Запознах се с Кан Академия на интензивното обучение в Банкя. Преди това съм опитвала да използвам други дигитални платформи в часовете си, но когато учителят ги пусне в час, сякаш „губи“ учениците. При Кан Академия обаче ми направи впечатление, че с помощта на платформата децата могат самостоятелно да наваксват пропуските, които имат. В 7. клас те сами могат да преценят какви пропуски имат, кои видеа трябва да прегледат и какви упражнения да направят.
В платформата няма „възрастова бариера“ между ученик и учител – детето стои самò и само може да реши докъде да стигне в майсторството си и какви грешки да поправи чрез тестовете. Заради тази незабавна обратна връзка Кан Академия предлага многократно по-добри упражнения в сравнение с други дигитални учебни ресурси. Важно е обаче и учителят да мотивира учениците, да поставя ясни очаквания, да проследява напредъка и да се намесва персонализирано при нужда.
Започнах да използвам Кан Академия едва на 15 октомври. Още не е минал месец, но резултатите при децата са видими. Горещо препоръчвам платформата и на родителите – това е средство да се спестят частни уроци, на които не може да се ходи всеки ден, а Кан е винаги до вас!“